WEGAŃSKI MAKIJAŻ - NIE TYLKO MODA

GREENTEC MAKE-UP

Świat się zmienia. Kupujemy bardziej świadomie. Pod lupę bierzemy każdy skład INCI kosmetyków, które wrzucamy do koszyków. Dobrze, że tak się dzieje. Nie jest to chwilowa moda, ale wręcz konieczność, jeśli zależy nam na dobrej kondycji zarówno naszej skóry, jak i środowiska.

Dlatego też wychodzimy naprzeciw tworząc innowacyjną kolekcję biokosmetyków do makijażu GreenTec Make-up. Łączy ona miłość do natury i technologie przyszłości, traktując fizjologię skóry, przyrodę i zwierzęta z należytym szacunkiem. Chcemy być fair.
 

Dlaczego nasz wegański makijaż jest zdrowy dla Ciebie i całej Planety?

Filozofia GreenTec, która nam przyświeca, łączy w sobie ideę naturalnej kosmetyki z wymogiem skuteczności stawianym medycznym produktom do pielęgnacji skóry.
W praktyce oznacza to:

  • stosowanie surowców z kontrolowanych upraw, częściowo z handlu fair trade,
  • stosowanie wysoce innowacyjnych, promedycznych, częściowo opatentowanych substancji czynnych,
  • rezygnację z olejów mineralnych i silikonowych oraz oleju palmowego jako substancji bazowej,
  • rezygnację z budzących wątpliwości składników, takich jak parabeny, PEG czy substancje pochodzenia zwierzęcego.
Żadne z kosmetyków z kolekcji DR.BELTER® GreenTec Make-up nie były testowane na zwierzętach. Badania produktów kosmetycznych na zwierzętach są objęte zakazem w Unii Europejskiej od 2015 r. 

 

 

Makijaż może nie tylko zdobić, ale i pielęgnować

Kosmetyki do makijażu DR.BELTER® GreenTec oparte są na wartościowych składnikach, takich jak: naturalne oleje, ekstrakty roślinne i pigmenty mineralne.

Zastosowano w nich wyselekcjonowane surowce z kontrolowanych biologicznie upraw, wszędzie tam, gdzie to było możliwe. Jednocześnie zrezygnowaliśmy ze składników takich jak: oleje mineralne, oleje silikonowe, surowce pochodzenia zwierzęcego czy z oleju palmowego, którego zastosowanie w roli substancji bazowej jest niezgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Stworzone w zgodzie z naturą formuły pielęgnacyjne oraz subtelne barwy sprawiają, że codzienne nakładanie makijażu staje się niezwykłą przyjemnością. Skóra nie jest też obciążana składnikami, które budzą wątpliwość. Wręcz przeciwnie. Specjalnie dobrane substancje czynne do pielęgnacji skóry służą ochronie jej zdrowia – jak np. ekstrakt z opuncji, kwas hialuronowy, witaminy oraz specjalne kompleksy przeciwutleniaczy.

Jedynym kosmetykiem, który zawiera olej mineralny jest tusz do rzęs Lash Perfector Mascara. Bez tego składnika nie bylibyśmy w stanie uzyskać pożądanego rezultatu. Zdecydowaliśmy się postawić na jakość działania i trwałość. Stale jednak prowadzimy badania i jeżeli tylko uda nam się opracować akceptowalną alternatywę dla oleju od razu z niej skorzystamy.
 

Stosujemy zielone opakowania

Wykorzystujemy naturalny korek zamiast plastiku, który jest zieloną innowacją w świecie opakowań. To światowa nowość, opracowana specjalnie dla DR.BELTER®, która stanowi kolejny, świadomy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, recyklingu i naturalności w pakowaniu.

 

Choć nie jest to jeszcze idealna alternatywa stanowi ona źródło utrzymania producentów korka w Europie. Wspiera również firmy, które poświęcają się nowym ideom i pionierskiemu działaniu w zakresie recyklingu i rozwoju w branży opakowań.
Ponadto stworzyliśmy możliwość ponownego wykorzystywania opakowań cieni i rozświetlaczy, co dodatkowo wspomaga indywidualność w wyborze kolorów i pozwala oszczędzać naturalne zasoby.
 

Minimalizm i naturalność ponad wszystko

W czasach przesytu konsumpcjonizmem, prowadzącym do wyniszczenia zasobów naturalnych, zachęcamy do wybierania mniejszej ilości kosmetyków, ale za to lepszej jakości.

Upraszczamy więc makijaż, bo życie jest wystarczająco skomplikowane.

Świadomie stworzyliśmy kompaktową kolekcję organicznych preparatów do makijażu. Minimalna ilość produktów umożliwia uzyskanie modnego efektu podkreślającego kolor karnacji, włosów i oczu. Średnia intensywność kolorów sprawia, że niewielkie błędy w nakładaniu nie są widoczne. Dzięki temu służą też osobom, które nie mają dużego doświadczenia w robieniu makijażu.

Biodegradowalna temperówka oraz wegański zestaw pędzli z bambusowymi uchwytami i wyjątkowo miękkim włosiem syntetycznym stanowią doskonałe uzupełnienie kolekcji.

Stosując nasze kosmetyki masz pewność, że robisz dla swojej skóry wszystko, co najlepsze. Gwarantujemy to jako firma rodzinna swoim nazwiskiem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wegańskiej linii do makijażu Dr.Belter GreenTec Make-Up, weź udział w bezpłatnym szkoleniu i prezentacji produktów. Spotkanie odbędzie się 11.10.2020 w Toruniu, w Fundacji Pro Omnis.
Zapisz się już dziś. Liczba miejsc jest ograniczona. Kontakt: biuro@belter.pl